Współpracujemy z

Promocja

Młody jęczmień

Młody jęczmień

39,90 zł 29,90 zł

Ostropest plamisty to roślina, która ma dobroczynny wpływ na organizm, szczególnie na wątrobę. W nasionach rośliny znajduje się sylimaryna – składnik wielu leków na regenerację wątroby. Ma silne właściwości odtruwające i ochronne dla wielu narządów wewnętrznych. Ostropest polecany jest zwłaszcza osobom spożywającym duże ilości alkoholu.

Działanie:

Ostropest zapobiega uszkodzeniom wątroby, osłania miąższ wątroby oraz nerek przed działaniem toksyn. Sprawia, że toksyny i trucizny nie łączą się z powierzchnią narządów, a wręcz przyśpiesza usuwanie ich z organizmu. Ostropest przeciwdziała negatywnym skutkom spożywania alkoholu, łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym. Obniża także stężenie bilirubiny we krwi. Dodatkowo wspomaga leczenie WZW typu A, B i C.
Niweluje dolegliwości żołądkowo-jelitowe: zgagę, brak łaknienia, wzdęcia, niestrawność, niedokwaśność żołądka.
Jest pomocny w leczeniu kamicy żółciowej. Zalecany jest profilaktycznie w leczeniu zapalenia dróg żółciowych i woreczka żółciowego.

Dawkowanie:
Profilaktycznie należy zażywać 1 płaską łyżeczkę dziennie. W przypadku przewlekłych schorzeń: 2-3 łyżeczki 2 razy dziennie. Ostropest nie ma określonego smaku, dlatego można go stosować jako przyprawa do potraw. Można także popić nasiona wodą lub zaparzać. Aby efektywnie wykorzystać działanie rośliny należy stosować ostropest przynajmniej dwa tygodnie. Najlepiej kupić całe nasiona ostropestu, a następnie je zmielić w młynku do kawy. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Z ostropestu można robić nalewki
Przepis:
Nasiona ostropestu (około 100g) zmielić w młynku do kawy, po czym wsypać do butelki i wlać 0,5l spirytusu 70%. Przez 14 dni należy trzymać w ciepłym i ciemnym miejscu. Nalewkę należy przyjmować 3 razy dziennie po 15 kropli dodanych do niewielkiej ilości wody.


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook