Współpracujemy z

Promocja

Kawa zielona mielona

Kawa zielona mielona

34,90 zł 24,90 zł

preparaty przeznaczone do mezoterapi mikroiglowej

Derma roller to innowacyjne urządzenie do zabiegów poprawiających wygląd twarzy i ciała. To niewielki wałek pokryty krótkimi igłami przeznaczony do mezoterapiimikroigłowej. Zabiegi przy użyciu derma rollera stosowane są we wszystkich gabinetach kosmetycznych, a także mogą być wykonywane samodzielnie w domu. Technika wykonywania zabiegu nie jest trudna, lecz konieczne jest zapoznanie się z zasadami i higieną zabiegu. Zadaniem derma rollera jest wykonanie w skórze mikrokanalików, dzięki którym substancje aktywne zawarte w ampułkach lub koktajlach mogą dostać w głąb skóry. Powstały na skórze celowy stan zapalny zmusza skórę do regeneracji poprzez wytwarzanie większej ilość kolagenu. W ten prosty sposób skóra na twarzy, ciele lub głowie może zmienić swoją strukturę i tym samym poprawić swój wygląd. Sam zabieg mezoterapii przynosi efekty, gdyż skóra odnawia się dzięki produkcji kolagenu. Można także przyspieszyć ten proces poprzez zastosowanie preparatów odpowiednich do potrzeb i problemów skóry. Przykładowo do skóry twarzy stosuje się inne preparaty pod derma roller niż do stymulacji skóry głowy w celu wzrostu włosów. Poniżej przedstawię kilka propozycji preparatów do skóry twarzy, ciała i skóry głowy, które przyspieszą regenerację naskórka po wykonaniu zabiegu mezoterapiimikroigłowej.

Najbardziej popularne zabiegi derma rollerm wykonywane są na skórze twarzy. Jest to obszar widoczny oraz szczególnie narażony na zmiany skórne. Naskórek na twarzy jest bardzo delikatny, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do kuracji derma rollerem w celu wzmocnienia efektów zabiegu dodatkowo stosuje się preparaty. Do najczęstszych można zaliczyć kwas hialuronowy i kolagen z elastyną

Kwas hialuronowy spełnia w skórze niezwykłą rolę - przeciwdziałania wysuszaniu się skóry. Sprawia, że woda pozostaje wewnątrz skóry, nadaje jej odpowiednie nawilżenie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Preparat wprowadzony w głąb skóry zmienia jej strukturę i wpływa na budowę. Wraz z upływem lat jego poziom znacznie maleje, dlatego należy go uzupełniać w postaci preparatów. Należy pamiętać, że same kremy z kwasem hialuronowym nie wystarczą, gdyż praktycznie cały krem wysycha na skórze. Cząsteczka kwasu hialuronowego zawartego w kremie jest bardzo mała. Sprawia to, że nie jest w stanie przeniknąć w głąb skóry. Aby rzeczywiście uaktywnić proces odnowy naskórka kwas należy wprowadzać przez mikrokanaliki wykonane igłami derma rollera bezpośrednio pod skórę. Jedynie takie działanie zapewni bezpieczny, a zarazem sprawdzony sposób na regenerację każdego rodzaju skóry

Innym preparatem, który polecany jest do meoterapii skóry twarzy jest kolagen z elastyną. Podobnie jak kwas hialuronowy, kolagen z elastyną są także składnikami tkanek skóry. Ich produkcja po 25 roku życia znacznie maleje, dlatego warto uzupełnić ich poziom w postaci kosmetyków. Kolagen jest odpowiedzialny za odpowiednie nawilżenie i odnowę komórek skóry. To naturalny środek wygładzający i nawilżający. Natomiast elastyna sprawia, że skóra jest sprężysta – po rozciągnięciu wraca do pierwotnego kształtu. Te dwa składniki naskórka są niezwykle cenne, a ich brak powoduje, że skóra staje się wiotka, ze zmarszczkami i innymi problemami skórnymi. Dlatego niezwykle ważne jest uzupełnianie braków tych substancji, aby móc cieszyć się zdrową i piękną cerą.

Kwas hialuronowy lub kolagen z elastyną stosuje się przed użyciem derma rollera. Wystarczy posmarować wybrany obszar skóry preparatem, po czym rozpocząć rolowanie. Do mezoterapii twarzy stosuje się derma roller z igłami 0,5 mm. W przypadku skóry bardzo wiotkiej i grubej oraz długo trwającej kuracji można zastosować igły 0,75 mm. Nie poleca się używania dłuższych igieł derma rollera, gdyż ich nieumiejętne zastosowanie może przynieść więcej problemów niż korzyści. Dobrze sprawdzi się derma roller z igłami tytanowymi, które nie tępią się tak szybko jak igły wykonane ze stali chirurgicznej. Należy pamiętać, że tylko systematyczne zabiegi przyniosą oczekiwane rezultaty.

Dwa powyższe składniki skóry są niezwykle ważne, aby skóra była zdrowa i promienna. Można je uzupełniać w postaci oddzielnych kosmetyków lub też poprzez jeden produkt zawierający obydwa preparaty. DermVita to innowacyjny kosmetyk, który stanowi efektywne połączenie kwasu hialuronowego i kolagenu z elastyną. Preparat przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry: młodej, dojrzałej, problematycznej, zniszczonej, a nawet wrażliwej i alergicznej. Jego zadaniem jest głównie nawilżenie skóry, jej wygładzenie i ochrona przed wolnymi rodnikami. Zapewnia skuteczną redukcję zmarszczek, przywraca sprężystość naskórka, a także intensywnie go regeneruje. Serum doskonale wypełnia zmarszczki mimiczne oraz głębokie bruzdy i „kurze łapki”. Skóra twarzy, szyi i dekoltu po wchłonięciu preparatu jest widocznie napięta i ujędrniona, co wpływa na długotrwałe utrzymanie makijażu. Składniki ampułki DermVita pomagają usunąć martwe komórki z powierzchni naskórka, co odmładza cerę oraz rozjaśnia przebarwienia i niedoskonałości. Preparat znacząco spowalnia proces starzenia skóry oraz wyraźnie ją regeneruje. Na naskórku powstaje naturalny płaszcz ochronny przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: wiatr, nadmierne słońce czy niska temperatura. Dlatego zaleca się smarować skórę przed spacerami lub opalaniem. Ampułki można stosować w dwóch rodzajach kuracji: normalnej (skóra potrzebująca intensywnego nawilżenia i liftingu) oraz intensywnej (skóra z głębokimi zmarszczkami, problematyczna, wymagająca natychmiastowej pomocy). W kuracji normalnej stosuje się dwie ampułki serum DermVita w tygodniu. Natomiast w kuracji intensywnej można smarować skórę codziennie jedną ampułką przez okres dwóch tygodni. Po czym kurację należy zmniejszyć – co drugi dzień stosować jednąampułkę. Użycie preparatu jest bardzo proste – należy dokładnie posmarować skórę kosmetykiem, zwracając szczególną uwagę na miejsca dotknięte zmarszczkami lub problematyczne. Preparat doskonale nadaje się do użytku przed zastosowaniem derma rollera. Stosuje się go tak samo jak inne preparaty do tego przeznaczone. Serum doskonale rozprowadza się na skórze oraz współpracuje z derma rollerem. Nie wysycha zbyt szybko na powierzchni naskórka, lecz dokładnie wchłania się w mikrokanaliki powstałe przez igły derma rollera. To doskonała kuracja dla każdej skóry, która potrzebuje odnowy i regeneracji.

Zabiegi mezoterapiimikroigłowej bardzo często są wykonywane na dużych powierzchniach ciała, tj. pośladki, uda, brzuch. Te obszary szczególnie narażone są na cellulit i rozstępy. Tego typu przypadłości spędzają sen z powiek prawie 90 % kobiet. Preparaty zwalczające cellulit i rozstępy są od dawna dostępne w aptekach i sklepach kosmetycznych. Lecz ich działanie bywa różne – nie wszystkie zlikwidują lub chociażby ograniczą problem. Ten odwieczny defekt urody kobiet przekonał producentów farmaceutycznych do stworzenia preparatu, które raz na zawsze upora się z skórką pomarańczową. To Celluline, czyli nowoczesny kosmetyk, którego działanie opiera się na specjalnie dobranych składnikach hamujących przyrost tkanki tłuszczowej oraz regenerujących skórę. Jego działanie zawdzięcza się m.in. roślinnym ekstraktom z guarany, morszczynu pęcherzykowatego oraz L-karnitynie (katalizator tłuszczu). Preparat oddziałuje na metabolizm tkanki tłuszczowej, co zlikwiduje złogi tłuszczu oraz obrzęki w tkance podskórnej. Aktywne składniki Celluline wnikają bezpośrednio we wnętrze skóry, odżywiając ją od środka. Proces mikrocyrkulacji składników aktywnych Cellluline doskonale nawilża i uelastycznia naskórek od wewnątrz. Dodatkowo preparat wzmacnia strukturę skóry oraz poprawia jej elastyczność i napięcie. Regularne stosowanie kosmetyku sprawi, że widoczne zgrubienia i nierówności na skórze zostaną zlikwidowane, a skóra odzyska gładkość i ładny wygląd.

Celluline polecany jest szczególnie do zabiegów mezoterapiimikroigłowej ud, pośladków czy brzucha. Do tego zabiegu wykorzystuje się derma roller o długości igieł od 1 mm do 2 mm, w zależności od wielkości problemu. Na rozstępy oraz niewielki cellulit zaleca się stosować derma roller z igłami 1 mm. Natomiast na większy cellulit warto użyć dłuższych igieł, np., 1,5 mm lub 2 mm. Na początku kuracji poleca się zastosować krótsze igły, a w miarę ich dłuższego stosowania warto używać derma rolla z dłuższymi igłami. Najlepiej wykorzystać derma roller z igłami wykonanymi z tytanu, gdyż igły będą dłużej ostre i można będzie nimi wykonać więcej zabiegów. Igły tytanowe wnikną także głębiej w naskórek, co wzmocni efekty zabiegu oraz przyspieszy jego regenerację. Aby uzyskać najlepsze rezultaty zabiegi derma rollerem wraz z preparatem Celluline zaleca się stosować 2-3 razy w tygodniu. Przed zabiegiem należy umyć obszar poddany zabiegowi. W celu pobudzenia lepszego krążenia można wykonać delikatny masaż skóry. Sprawi to, że skóra będzie pobudzona i lepiej wchłonie preparat. Osoby mało odporne na ból mogą znieczulić skórę miejscowo stosując krem znieczulający, np. z lidokainą. Krem należy nałożyć na skórę 30 minut przed zabiegiem. Po tym czasie należy go zmyć i nałożyć ampułkę. Po czym można wykonać zabieg derma rollerem. Urządzeniem należy rolować skórę we wszystkie strony: „przód-tył”, na skosy, w prawo, w lewo, około 10 razy w jednym miejscu. Skóra będzie zaczerwieniona oraz lekko podrażniona. Mogą także pojawić się niewielkie kropelki krwi. Jest to całkowicie normalne. Preparat wraz z igiełkami derma rollera wniknie w głąb skóry i zacznie działać od środka. Nie wyschnie na powierzchni naskórka, jak ma to miejsce w przypadku standardowych kuracji bez użycia derma rollera. Po zabiegu kosmetyku nie należy zmywać, ani wcierać, lecz pozostawić na skórze. Regularna kuracja na pewno przyniesie oczekiwany efekt, a jej pierwsze rezultaty można zobaczyć już po miesiącu stosowania.

Derma roller można także stosować w kuracjach zapobiegających wypadaniu włosów oraz powodujących ich wzrost. Problem wypadania włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W większym stopniu cierpią na niego mężczyźni, gdyż bardzo często prowadzi do łysienia. Podstawowe przyczyny wypadania włosów to: stres, zanieczyszczenie powietrza, złe odżywiania, przyczyny hormonalne, zmęczenie, czynniki genetyczne oraz środki farmakologiczne stosowane w leczeniu niektórych chorób (np. raka). Wszystkie powyższe czynniki spowodowały, że naukowcy stworzyli preparat, który zlikwiduje problem wielu osób, czyli wypadanie włosów. Powstał Exagon – serum przeznaczone do pobudzenia cebulek włosów do wzrostu oraz wzmocnienia włosów. Regularne stosowanie preparatu gwarantuje mocniejsze włosy, ich wzrost oraz doskonały wygląd. Działanie kosmetyku polega na: pobudzeniu nowych włosów do wzrostu, zwiększeniu gęstości oraz struktury włosa, przez co będą one wyglądać na zdrowe, mocne oraz lśniące. W skład Exagonu wchodzą substancje roślinne, które gwarantują brak skutków ubocznych stosowania preparatu. Kosmetyk posiada PH odpowiednie do skóry głowy, co nie uczula oraz nie powoduje podrażnienia skóry. Preparat jest całkowicie naturalny, bez sztucznych barwników i substancji. Dodatkowo jest łatwy w użyciu i nie skleja włosów.

Mezoterapia skóry głowy jest wykonywana przy pomocy derma rollera o najkrótszych igłach, tj. 0,2 – 0,3 mm. Skóra na głowie jest bardzo cienka i delikatna, dlatego wymaga ona szczególnego traktowania. Derma roller z dłuższymi igłami może spowodować podrażnienie lub stan zapalny skóry głowy. Przed wykonaniem zabiegu należy umyć włosy łagodnym szamponem chłodną wodą, ponieważ woda zbyt gorąca może podrażnić skórę. Warto także umyć włosy szamponem z tej samej serii co ampułka, np. szampon Exagon. Kosmetyk ten zawiera podobne składniki co ampułkaExagon w połączeniu z środkami myjącymi. Szampon przeznaczony jest do każdego typu włosów, do codziennej pielęgnacji. Bez obaw może go używać każdy, kto pragnie wzmocnić i zregenerować włosy. Zastosowanie dwóch preparatów Exagon dodatkowo przyspieszy uzyskanie oczekiwanego efektu kuracji. Po umyciu włosów należy nałożyć ampułkę na skórę głowy, szczególnie w miejscach dotkniętych nadmiernym wypadaniem włosów. Ampułkę należy delikatnie wmasować okrężnymi ruchami w naskórek. Po czym można rozpocząć nakłuwanie derma rollerem. Zabieg należy wykonywać rolując skórę około 10 razy w jednym miejscu w różnych kierunkach. Cały zabieg powinien trwać około 15 minut. Zastosowanie ampułki przed mezoterapią powoduje wchłanianie w głąb skóry składników aktywnych zawartych w preparacie. Witaminy i substancje aktywne dostarczają skórze energii potrzebnej do regeneracji oraz odżywią mięsień przywłosowy. Ampułkę wraz z derma rollerem mogą stosować osoby z różnymi problemami włosów, także kobiety w okresie menopauzy. W tym czasie zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety powodują przerzedzenie lub wypadanie włosów. Regularne wykonywanie zabiegu sprawia, że włosy stają się mocniejsze oraz zwiększają swoją objętość. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty potrzeba około 90 dni, gdyż tyle wynosi cykl wzrostu włosa. Tylko kuracja długotrwała może przynieść oczekiwane rezultaty. Zabieg z użyciem ampułki Exagonu i derma rollera zaleca się wykonywać co kilka dni prze około 1 miesiąca. Po czym wymagana jest 3-miesięczna przerwa, w której następuje regeneracja skóry.

Przedstawione powyżej preparaty są polecane dla każdego, kto pragnie odzyskać zdrowy i promienny wygląd. Regularna aplikacja kosmetyków gwarantuje oczekiwany rezultat. Należy jednak pamiętać o higienie i bezpieczeństwie pracy podczas używania preparatów z derma rollerem. Przed och zastosowaniem należy zapoznać się szczegółowo z używaniem i ich przeznaczeniem.


Co to jest i jak używać Darsonval (derma wand) ?


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook