Współpracujemy z

Promocja

Czystek

Czystek

33,90 zł 23,90 zł

ostropest palmisty

 

Ostropest plamistyuznawany jest za roślinę leczniczą już od ponad 2 tysięcy lat. Początkowo był uprawiany tylko w rejonach Morza Śródziemnego. Obecnie w celach leczniczych można go spotkać na szeroką skalę w Europie, także w Polsce. Jego właściwości zapewniają ochronę wątrobie w przypadku szkodliwego działania alkoholu. Dodatkowo łagodzi stany zapalne na tle cukrzycowym oraz w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu A, B i C. Ostropest plamisty swoje właściwości lecznicze zawdzięcza sylimarynie.Chroni ona wątrobę przed działaniem związków toksycznych, nie dopuszczając do łączenia się toksyn z jej powierzchnią oraz pobudza jej zdolności regeneracyjne.Chroni miąższ wątroby i nerek przed szkodliwym działaniem trucizn, takich jak mykotoksyna muchomora sromotnikowego, dwusiarczek węgla, pestycydy, alkohol. Jest stosowana w terapii chorób wątroby wywołanych alkoholizmem. Do kolejnych właściwości ostropestu można zaliczyć łagodzenie skutków ubocznych spowodowanych farmakoterapią: silnie działającymi lekami, takimi jak cytostatyki, które są stosowane w terapii przeciwnowotworowej, lekami przeciwwirusowymiw leczeniu AIDS oraz antybiotykami. Badania wskazują, że ostropest zmniejsza ryzyko pojawienia się raka wątroby, gdyż hamuje podziały komórek nowotworowych.

Roślina jest także skuteczna w przypadku dolegliwości żołądkowo-jelitowych, np. wzdęcia, zgaga, niedokwaśność soku żołądkowego. Dodatkowo jest stosowana w leczeniu kamicy żółciowej oraz profilaktyce zapalenia dróg żółciowych i woreczka żółciowego. Ostropest zalecany jest w przypadku kobiet cierpiących na endometriozę, gdyż pomaga wyregulować czas krwawienia menstruacyjnego. Można używać go do powstrzymania krwawień z nosa, jelita grubego, żylaków odbytu i niektórych krwawień macicznych. Zalecany jest także w celu złagodzenia bólów głowy typu migrenowego oraz objawów choroby lokomocyjnej i morskiej.

Substancje zawarte w ostropeście plamistym korzystnie sposób wpływają na funkcjonowanie mózgu. Sylimaryna zmniejsza niekorzystny wpływ wolnych rodników na komórki mózgu oraz zapobiega ich degeneracyjnym zmianom. Jeśli więc masz problemy z koncentracją i pamięcią ostropest może się okazać dużym wsparciem, ponieważ zapobiega degeneracyjnym zmianom.

            Ostropest może być również w postaci oleju pozyskiwanego z nasion rośliny. Ze względu na dużą zawartość kwasu linolenowego (około 50 %) stosowany jest w przypadku leczenia zmian skórnych związanych z łuszczycą. Olej spowalnia proces starzenia się naskórka, zmniejsza widoczność zmarszczek i przebarwień. Dodatkowo łagodzi i leczy stany zapalne skóry. Kosmetyki zawierające olej z ostropestu zmniejszają zaczerwienienia, rozjaśniają cerę oraz poprawiają zdolności regeneracyjne skóry.

Nie należy stosować ostropestu plamistego w przypadku ostrych zatruć. Nie zaleca się podawania leków na bazie ostropestu dzieciom poniżej 12 roku życia, jak również kobietom w czasie ciąży i czasie laktacji.

            Ostropest plamisty spożywa się w postaci mielonej, można dodawać go do herbaty lub w postaci naparu. Zmielonymi owocami ostropestu można posypywać pieczywo, dodawać je do owsianki, sałat lub innych potraw.Można maksymalnie użyć go dwie łyżeczki dziennie. Kurację najlepiej stosować od dwóch do czterech tygodni, wówczas kuracja będzie najskuteczniejsza.


Zielona kawa - sposób na zbędne kilogramy


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook