Współpracujemy z

Promocja

Czystek

Czystek

33,90 zł 23,90 zł

chlorella

 

Chlorella to alga słodkowodna znana od wieków. Jest jedną z pierwszych form życia na ziemi. Obecnie staje się coraz bardziej popularna i nie sposób pominąć jej w kategorii tzw. zdrowej żywności. Jej nazwa pochodzi od chlorofilu, który jest głównym jej składnikiem (chlorella jest największym jego źródłem). Substancje występujące w niej w dużym stężeniu oraz gdzie indziej niewystępujące stanowią o unikalności i wyjątkowości tej super-algi. Chlorofil korzystnie oddziałuje na błony śluzowe przewodu pokarmowego, znakomicie reguluje pracę układu pokarmowego i wspomaga leczenie niedokrwistości. Stanowi on naturalną barierę przed przedostawaniem się substancji toksycznych z przewodu pokarmowego bezpośrednio do krwiobiegu. Chlorofil wpływa na tworzenie krwi, wspomaga aktywność białych ciałek krwi i oczyszcza krew. Korzystnie oddziałuje na proces powstawania czerwonych krwinek, co jest wykorzystywane w leczeniu niedokrwistości. Ponadto, chlorofil wykazuje działanie przeciwbakteryjne, stabilizujące ciśnienie krwi, wzmacniające mięsień sercowy i przyspiesza proces gojenia się ran.Dodatkowo w chlorelli znajduje się czynnik wzrostu, który wspiera pracę systemu immunologicznego.

Ze względu na swoją budowę chlorella ma niezwykłe właściwości pochłaniania zanieczyszczeń z organizmu. Oczyszcza układ trawienny, zwłaszcza jelito grube, z toksyn, metali ciężkich (kadm z papierosów), chemikaliów (rozpuszczalniki wchodzące w skład wielu produktów kosmetycznych, lakierów czy farb), czy alkoholu. Oprócz oczyszczania organizmu chlorella powoduje jego równoczesne odżywienie i wzmocnienie.

Dodatkowym atutem tej algi jest jej bogactwo w wiele witamin (zawiera więcej witaminy B12 niż wątroba wołowa), aminokwasów i minerałów: fosforu, potasu, magnezu, wapnia. Przykładowo niedobór witaminy B12 powoduje zaburzenia neurologiczne i upośledzenia sprawności intelektualnej. Witamina ta jest jednym z ważniejszych składników diety, której poziom spada wraz z wiekiem. Dlatego niezwykle istotne jest jej uzupełnianie. Ze względu na wysoką ilość białka (około 60%) może być stosowana jako wysokobiałkowy suplement w dietach niskokalorycznych. Można znaleźć w niej także karoten (prowitamina A) działający pozytywnie na skórę, przyspieszający gojenie się ran oraz zapobiegający rozwojowi raka płuc.

Przemysł kosmetyczny od lat korzysta z chlorelli przy produkcji kosmetyków i preparatów do pielęgnacji ciała. Wynika to z faktu, że chlorella zapewnia ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem podczas opalania, przesuszeniem, mrozem i innymi szkodliwymi czynnikami. Problemy skóry są często pośrednimi oznakami innych ukrytych dolegliwości. Skóra jest gładka jeżeli jest odpowiednia odżywiona i sprawnie działa system oczyszczania organizmu. Jeżeli jeden z tych czynników nie funkcjonuje, wówczas skóra staje się poszarzała, z wypryskami i problemami skórnymi.

Suplementacja chlorellą zalecana jest osobom mieszkających lub pracujących w zanieczyszczonym środowisku, z osłabionym układem odpornościowym, cierpiącym na dolegliwości układu pokarmowego. Polecana jest w przypadku schorzeń chronicznych, takich jak: cukrzyca, reumatyzm, artretyzm, zaburzenia ciśnienia,zaburzenia trawienia i wchłaniania, infekcjach wirusowych i bakteryjnych.

Chlorellę należy spożywać po 2 do 3 gramów (10-15 tabletek) dziennie.  Mogą ja przyjmować zarówno dorośli jak i dzieci przed, w trakcie jak i po posiłku, popijając dużą ilością wody. Dzienną dawkę można spożyć jednorazowo lub rozłożyć ją na dwie lub trzy tury w ciągu dnia.


Młody jęczmień


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook