Współpracujemy z

Promocja

Młody jęczmień

Młody jęczmień

39,90 zł 29,90 zł

jęczmień

 

W ostatnim czasie coraz bardziej popularny wśród osób ceniących zdrowy styl życia stał się młody jęczmień. Jego popularność wynika z właściwości tej rośliny. Jest on źródłem wielu witamin i minerałów: witamin z grupy B, antyoksydantów (witaminy C i E, beta-karotenu), żelaza, wapnia, magnezu i cynku. Badania wskazują, że jęczmień w swym składzie posiada więcej witaminy C niż sok pomarańczowy oraz więcej beta-karotenu niż marchew. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym ma działanie przeciwzapalne,przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe, co pomaga w leczeniu stanów zapalnych, trądziku, bólów stawów i żołądka. Osoby mające zakwaszony organizm powinny sięgnąć po ten suplement, ponieważ wysoka zawartość chlorofilu pomaga w odkwaszeniu organizmu. Po kuracji młodym jęczmieniem organizm przestanie odkładać nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. Zostanie on oczyszczony, czego oznaką będzie m.in. poprawa cery i usunięcie niedoskonałości ze skóry. Dodatkowo zostaną wzmocnione paznokcie i włosy

            Młody jęczmień polecany jest szczególnie osobom odchudzającym się, ponieważ zawiera dużo błonnika i egzogennych aminokwasów. Powoduje to zwiększenie uczucia sytości i opóźnianie opróżnianie żołądka. Błonnik pokarmowy przyspiesza metabolizm tłuszczu w organizmie i obniża stężenie cholesterolu we krwi. Szybszy metabolizm sprawi, że tkanka tłuszczowa nie będzie już się odkładała oraz zostaną usunięte z organizmu toksyny. Osoby, które wprowadziły do swojej diety zielony jęczmień zauważyły znaczny spadek wagi. Natomiast w końcowej fazie odchudzania następuje utrzymanie wymarzonej wagi oraz brak efektu jo-jo, co jest niezwykle istotne dla osób chcących raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto jednak pamiętać, że preparaty z młodego jęczmienia nie zastąpią odpowiednio zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów nalży podejść całościowo do odchudzania, nie tylko poprzez przyjmowanie suplementów diety.Dodatkowo zielony jęczmień może być pomocny w prewencji i leczeniu cukrzycy, chorób, serca, nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, bezsenności czy nadwagi i otyłości.

            Zielony jęczmień dostępny jest w formie sproszkowanego soku oraz rozdrobnionej trawy jęczmiennej. Proszek z jęczmienia powstaje poprzez wyciśnięcie soku, który jest suszony w niskiej temperaturze poprzez odparowanie wody. W ten sposób pozwala zachować więcej wartości odżywczych jęczmienia niż jego otrzymywanie z trawy.

            Przygotowanie soku z jęczmienia jest bardzo proste. Wystarczy rozpuścić dwiełyżeczki proszku w wodzie lub soku. Po czym wymieszać i pić najlepiej 20-30 minut przed jedzeniem, dwa razy dziennie. Proszku nie powinno się rozpuszczać w gorącej wodzie, ponieważ w ten sposób straci on wiele wartości odżywczych. Doskonale nadaje się także do jogurtów, zupy, surówki lub płatków owsianych. Na początku kuracji najlepiej zastosować jedną łyżeczkę proszku, ponieważ może wywołać przeczyszczenie organizmu. Napój z młodego jęczmienia jest zielony, mętny, o strukturze ziarnistej. Niektórzy uważają, że ma on neutralny smak, co powoduje, że może być dodatkiem do koktajli warzywnych lub owocowych, soków lub innych przekąsek.

Po zimie warto oczyścić organizm z toksyn poprzez zastosowanie napoju z młodego jęczmienia. Przywróci to siłę, energię, zlikwiduje zimowe zmęczenie i poprawi koncentracji.


Nasiona chia


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook