Współpracujemy z

Promocja

Młody jęczmień

Młody jęczmień

39,90 zł 29,90 zł

Parafina

Gdy Twoja skóra jest wiotka, przesuszona i poszarzała, to znaczy, że potrzebuje konkretnej i skutecznej pomocy. Możesz sięgnąć po parafinę – tani i sprawdzony sposób na zdrową, zadbaną i piękną skórę.

 Parafina, czyli…


Parafina kosmetyczna to przezroczysta masa, pozbawiona zapachu i smaku, stosowana w procesie produkcji wielu kosmetyków. Ta dobrze wszystkim znana mieszanka stałych węglowodanów nasyconych, otrzymywanych z ropy naftowej, jest wykorzystywana w produkcji świec i papieru. W produkcji kosmetyków wykorzystuje się parafinę czystą chemicznie, którą charakteryzuje duża pojemność ciepła – potrafi je długo utrzymywać. Jest to szczególnie ważne, ponieważ ciepło z okładów z parafiny przenika do tkanek i podwyższa ich temperaturę. Wyróżnia się parafinę: miękką, twardą i ciekłą. W produkcji kosmetyków wykorzystuje się parafinę miękką (znajdziemy ją w sztucznej wazelinie, kremach i pomadkach) i ciekłą (jest w maseczkach na twarz i dekolt, w olejkach do kąpieli czy płynach do moczenia dłoni i stóp).Jak działa parafina?


Często skórze brakuje substancji, które mają zdolność do zatrzymywania wilgoci. Potrzebujemy skutecznej, nawilżającej ochrony. Sama parafina – co warto wiedzieć – nie ma właściwości nawilżających, ale potrafi stworzyć na skórze warstwę, która skutecznie zatrzymuje wilgoć. Okłady z parafiny otwierają pory, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi, a także wchłanianie substancji z kosmetyków pielęgnacyjnych. Po okładach parafinowych skóra staje się napięta i gładsza, miękka i elastyczna. Rozpuszczona ciepła parafina to prawdziwy balsam dla zdrowia i urody. Parafina, jak zostało to już wspomniane, przez kilkadziesiąt minut potrafi utrzymywać tę samą temperaturę, więc po zdjęciu okładu parafinowego skóra jest spocona, gorąca i blada. Szybko jednak ulega zaczerwienieniu w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych.Jak ją przygotować?


Do kąpieli i okładów używamy parafiny stałej, mającej postać tłustego wosku, oraz ciekłej. Oba rodzaje parafiny podgrzewamy w tzw. łaźni wodnej: naczynie, w którym umieszczamy parafinę, wkładamy do większego garnka, częściowo napełnionego wodą, a następnie stawiamy na małym ogniu. Uwaga: trzeba jednak zachować szczególną ostrożność i uwagę. Parafina jest substancją bardzo łatwopalną i nie może bezpośrednio stykać się z ogniem! Temperatura wrzenia parafiny wynosi 250°C, a topienia ok. 60°C, dlatego zanurzamy w niej termometr kąpielowy, by w odpowiednim momencie zdjąć garnek z gazu.
Temperatura parafiny przeznaczonej do tzw. kąpieli zanurzeniowych powinna wynosić 53- 54°C. Ta używana do okładu może mieć temperaturę wyższą (maksymalnie 60°C). Podczas podgrzewania parafiny należy uważać, by nie dostała się do niej woda (pryskając, może nas poparzyć). Można też – dla wygody i bezpieczeństwa – zaopatrzyć się w elektryczną parafiniarkę (woskownicę), jakiej używa się w gabinetach kosmetycznych. Urządzenie służy do podgrzewania parafiny, ale i do zanurzania w nim dłoni, stóp czy łokci.I sam zabieg…


Należy przygotować tę cześć ciała, która zostanie poddana zabiegowi. Dokładnie ją umyć i osuszyć. Jeśli skóra w tym miejscu jest owłosiona, należy posmarować ją cienką warstwą wazeliny (ułatwi to bezbolesne usunięcie przylepionej do ciała parafiny). W czasie zabiegu należy wygodnie usiąść w fotelu lub położyć się na łóżku. Przykrywamy się wełnianym kocem. Parafinę zdejmujemy ręcznie, delikatnie odrywając ją płatami. Ważne: w dniu zabiegu nie używamy już wody do mycia!Co daje zabieg parafinowy:

 

  • Ciepło wosku sprawia, że z tkanek są uwalniane toksyny, a chore miejsca są lepiej zaopatrywane w tlen i składniki odżywcze docierające do nich wraz z krwią. Dlatego kąpiele i okłady parafinowe łagodzą wiele schorzeń, m.in. artretyzm, fibromialgię, gościec, przykurcze mięśni, zapalenie torebki stawowej, zmniejszają blizny.
  • Zabiegi parafinowe leczą np. porażony nerw twarzowy. Są także bardzo korzystne dla skóry, ponieważ spłycają zmarszczki, przywracając młodość.
  • Kąpiel z olejkiem z parafiny łagodzi szorstką skórę na łokciach i kolanach.
  • Parafina rozgrzewa stopy i dłonie.
  • Przynosi ukojenie przemęczonym i bolącym stawom.
  • Rozluźnia spięte mięśnie.


Przeciwwskazania:

  • egzema
  • grzybica
  • choroby skóry i paznokci
  • uczulenie na parafinę i jej pochodne


Kto powinien posiadać ciśnieniomierz?


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook