Współpracujemy z

Promocja

 

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie służy do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Badanie ciśnienia tętniczego krwi umożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia. Jest pomocne w diagnozowaniu innych dolegliwości, których przyczyną mogą być spadki lub wahania ciśnienia tętniczego. Na pomiar ciśnienia może wpływać wiele czynników (np. emocje czy stres związany z wizytą u lekarza), pojedynczy wynik pomiaru może nie przesądzać o rozpoznaniu braku lub istnienia zaburzeń ciśnienia tętniczego krwi. Pacjenci, u których podejrzewa się lub rozpoznano nadciśnienie tętnicze, mogą zostać proszeni o prowadzenie samokontroli w domu lub w placówce służby zdrowia. Najwygodniej więc posiadać ciśnieniomierz w domu. Tym bardziej że nie jest to bardzo drogie urządzenie.Kiedy warto mieć ciśnieniomierz w domu?

 

  • W diagnostyce nadciśnienia tętniczego krwi.
  • W przypadku kontrolowania skuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego.
  • W diagnostyce niedociśnienia.
  • W diagnostyce stanów, w których nagłe zmiany ciśnienia tętniczego mogą być przyczyną odczuwanych przez pacjenta dolegliwości.

 Według zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i Międzynarodowego Towarzystwa Nadciśnieniowego z 1999 roku (WHO/ISH 1999) dla celów praktycznych i klinicznych uznaje się wartości 140 mmHg dla ciśnienia skurczowego i 90 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego jako wartości wskazujące na nadciśnienie tętnicze. Nieprawidłowość może dotyczyć tylko jednego rodzaju ciśnienia lub obu.
Za prawidłowe ciśnienie uważa się wartość 120/80 mm Hg.


Olejek, który warto mieć


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook