Współpracujemy z

Promocja

Młody jęczmień

Młody jęczmień

39,90 zł 29,90 zł

 

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie służy do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Badanie ciśnienia tętniczego krwi umożliwia rozpoznanie nadciśnienia tętniczego krwi oraz kontrolę jego leczenia. Jest pomocne w diagnozowaniu innych dolegliwości, których przyczyną mogą być spadki lub wahania ciśnienia tętniczego. Na pomiar ciśnienia może wpływać wiele czynników (np. emocje czy stres związany z wizytą u lekarza), pojedynczy wynik pomiaru może nie przesądzać o rozpoznaniu braku lub istnienia zaburzeń ciśnienia tętniczego krwi. Pacjenci, u których podejrzewa się lub rozpoznano nadciśnienie tętnicze, mogą zostać proszeni o prowadzenie samokontroli w domu lub w placówce służby zdrowia. Najwygodniej więc posiadać ciśnieniomierz w domu. Tym bardziej że nie jest to bardzo drogie urządzenie.Kiedy warto mieć ciśnieniomierz w domu?

 

  • W diagnostyce nadciśnienia tętniczego krwi.
  • W przypadku kontrolowania skuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego.
  • W diagnostyce niedociśnienia.
  • W diagnostyce stanów, w których nagłe zmiany ciśnienia tętniczego mogą być przyczyną odczuwanych przez pacjenta dolegliwości.

 Według zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia i Międzynarodowego Towarzystwa Nadciśnieniowego z 1999 roku (WHO/ISH 1999) dla celów praktycznych i klinicznych uznaje się wartości 140 mmHg dla ciśnienia skurczowego i 90 mmHg dla ciśnienia rozkurczowego jako wartości wskazujące na nadciśnienie tętnicze. Nieprawidłowość może dotyczyć tylko jednego rodzaju ciśnienia lub obu.
Za prawidłowe ciśnienie uważa się wartość 120/80 mm Hg.


Olejek, który warto mieć


Kontakt

Skontaktuj się z nami:

pon - pt: 8:00 - 17:00
sob: 10:00 - 15:00

najwiekszerabaty@gmail.com
+48 516-168-250

Formularz kontaktowy

Facebook