Loading...
Zdrowie

Mniszek lekarski

1.Zapobiega zatrzymywaniu wody w nerkach. Mniszek lekarski to naturalny środek moczopędny, który pomaga nerkom usuwać odpady, sól i nadmiar wody, zwiększając produkcję moczu i częstotliwość oddawania moczu.

  1. Odtruwa wątrobę. Wykazano, że mniszek lekarski poprawia czynność wątroby poprzez detoksykację wątroby i przywrócenie nawodnienia i równowagi elektrolitowej. Zwiększa także produkcję i uwalnianie żółci.
  2. Został wykorzystany w badaniach nad rakiem. Mniszek lekarski może spowolnić wzrost raka i zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.
  3. Pomaga regulować poziom cukru we krwi.
  4. Pomaga w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Jako naturalny środek moczopędny, mniszek lekarski zwiększa oddawanie moczu, co następnie obniża ciśnienie krwi.
  5. Zmniejsza poziom cholesterolu. Badania na zwierzętach wykazały, w jaki sposób mniszek lekarski obniża poziom cholesterolu i kontroluje go, jednocześnie poprawiając stosunek cholesterolu poprzez podniesienie HDL.
  6. Chroni woreczek żółciowy. Mniszek lekarski zwiększa produkcję żółci i zmniejsza stany zapalne, aby pomóc w problemach z pęcherzykiem żółciowym i zatorach.
  7. Zwalcza stan zapalny dzięki właściwościom przeciwutleniającym. Mniszek lekarski zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i składniki odżywcze, które zmniejszają stany zapalne w całym ciele.