Loading...
Historia

Kamasutra

  1. Autorem Kamasutry jest Vatsyayana, hinduski filozof z tradycji wedyjskiej, który prawdopodobnie żył około II wieku n.e.
  2. Kama jest jednym z czterech głównych celów życia hinduskiego, co oznacza pożądanie, w tym uczucie pożądania seksualnego między partnerami.
  3. Chociaż Kamasutra jest przedstawiona jako grupa kreatywnych pozycji seksualnych do wypróbowania przez partnerów. W rzeczywistości tylko 20% Kamasutry dotyczy pozycji seksualnych.
  4. Większość Kamasutry dotyczy teorii i filozofii miłości oraz elementów, które wyzwalają pożądanie. Kamasutra opisuje jak je podtrzymywać i jak możemy rozróżnić co w naszym życiu seksualnym jest dobre, a co złe.
  5. Kamasutra Vatsyayany ma w sumie 1250 wersów, rozmieszczonych w 36 rozdziałach, podzielonych na 7 części.
  6. Kamasutra przyznaje również, że zmysły człowieka mogą być niebezpieczne, ponieważ gdy dwoje kochanków jest zajętych seksem, zostają pochwyceni gwałtowną energią i nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwa w życiu, które ich otaczają.
  7. Kamasutry nie należy mylić z seksem tantrycznym; ponieważ takie praktyki seksualne nie istnieją w ramach szerokiej religii hinduskiej.
  8. Najbardziej znane angielskie tłumaczenie Kamasutry zostało prywatnie wydrukowane w 1883 r. Przypisuje się je uznanemu pisarzowi Sir Richardowi Francisowi Burtonowi.