Loading...
Diety

Dieta Dukana

Dieta dukana to nic innego jak odchudzająca kuracja białkowa. Jej wynalazcą jest znany francuski lekarz i dietetyk – doktor Pierre Dukan. Dieta dukana, jako jedna z niewielu daje nam realne szanse na trwałe rezultaty jeśli chodzi o odchudzanie. Stosując ją nie będziemy narażeni na niechciany efekt jo-jo. Poznaj kilka zaskakujących ciekawostek na temat Diety Dukana!

1.Grupa kobiet przestrzegających rygorystycznie diety Dukana spożywała dziennie 1000 kcal i 100 gram białka każdego dnia. W zdecydowanej większości traciły przy tym nawet do 15 kilogramów w zakresie od 8 do 10 tygodni.

2.Dieta Dukana ogranicza jednak również niestety tłuszcz, który jest kluczowy dla naszego organizmu, a co za tym idzie dla naszego zdrowia.

3.W diecie brakuje również niektórych witamin, a także błonnika, co może mieć bardzo zgubne skutki destabilizując nasz ogólny stan zdrowia.

4.Dieta Dukana cieszy się również ogromnym powodzeniem wśród światowych gwiazd. Korzystała z niej brytyjska księżna Kate Middleton czy słynna piosenkarka Jennifer Lopez. W polskich realiach istnieją przypuszczenia, że z diety korzystała Dorota Zawadzka oraz Maryla Rodowicz.

5.Są badania, które potwierdzają, że istnieje bardzo wysokie ryzyko rozwoju kamieni żółciowych podczas tej diety. Co ciekawe w 2011 roku dieta Dukana zyskała miano jednej z pięciu najgorszych diet na świecie.

6.Dieta dukana ważne zasady:

Spożywaj pokarmy wtedy kiedy jesteś głodny, ale tylko te z dozwolonej listy!

Każdy posiłek powinien zostać wzbogacony o minimum 2 szklanki wody.

Dwa pierwsze etapy są bardzo restrykcyjne. Nie możesz używać żadnych tłuszczów!

Podczas pierwszych tygodni diety Dukana zaleca się absencję w ćwiczeniach. Organizm jest wtedy bardzo mocno osłabiony, więc nie ma sensu ryzykować.

Niedobór witamin spowodowany etapami pierwszym oraz drugim możemy uzupełnić np. suplementami diety.

7.Dieta Dukana harmonogram:

I faza – czas trwania około 5 dni

II faza – czas trwania – tak długo aż osiągniesz swój efekt

III faza – czas trwania – w zależności od ilości utraconych kilogramów

IV faza – czas trwania  – nie ma żadnych limitów, jesz co chcesz. Pamiętaj jednak, że raz w tygodniu nadal obowiązuje cię dzień białkowy.

8.Przykładowe przepisy na dietę dukana:

Dieta Dukana: co jeść w każdej z faz diety białkowej? Podpowiadamy!

Dieta Dukana. Zobacz przykładowy jadłospis i efekty

Dieta białkowa – zasady, efekty, skutki uboczne