Loading...
Zdrowie

7 naturalnych sposobów na łysienie

1. Masaż
Masowanie skóry głowy może pomóc przywrócić wzrost włosów i może być stosowane w połączeniu z olejkami i maskami do włosów. To stymuluje skórę głowy i może poprawić grubość włosów. Poświęcenie czasu na codzienne masowanie skóry głowy może również pomóc w zmniejszeniu stresu i napięcia. Uważa się, że siły rozciągające podczas masażu sprzyjają wzrostowi i grubości włosów w komórkach brodawki skóry.

2. Aloes
Aloes jest od dawna stosowany w leczeniu wypadania włosów . Łagodzi również skórę głowy i pielęgnuje włosy. Może zmniejszyć łupież i odblokować mieszki włosowe, które mogą być blokowane przez nadmiar oleju. Kilka razy w tygodniu możesz nakładać czysty żel z aloesu na skórę głowy i włosy. Możesz także użyć szamponu i odżywki, które zawierają aloes.

3. Olej kokosowy
Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe, które wnikają do wnętrza włosa i zmniejszają utratę białka z włosów. Olej kokosowy można stosować przed lub po umyciu włosów, w zależności od rodzaju włosów. Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się włosów, możesz wykonać zabieg odtłuszczający na noc lub przez kilka godzin przed ich umyciem. Wmasuj olej kokosowy w skórę głowy i wszystkie włosy. Jeśli twoje włosy są suche, możesz również użyć ich jako zabiegu bez spłukiwania. Potrzebne są dalsze badania nad olejem kokosowym jako czynnikiem sprzyjającym wzrostowi włosów, ale wykazano, że poprawia ono zdrowie i połysk włosów i był używany od wieków.

4. Olej z ryb
Spożywanie kwasów tłuszczowych omega może pomóc poprawić włosy od wewnątrz, ponieważ są one wypełnione substancjami odżywczymi i białkami. Przyjmowanie kwasów tłuszczowych omega wraz z przeciwutleniaczami pomaga poprawić gęstość i średnicę włosów. Zmniejsza także wypadanie włosów. Kwasy tłuszczowe omega pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu komórek i mogą zwiększyć odporność, co prowadzi do lepszego ogólnego stanu zdrowia. Postępuj zgodnie z zalecanymi przez producenta dawkami.

5. Żeń-szeń
Zażywanie żeń-szenia mogą promować wzrost włosów poprzez stymulację mieszków włosowych. Ginsenozydy są aktywnymi składnikami żeń-szenia i uważa się, że są odpowiedzialne za jego pozytywny wpływ na włosy.

6.Cytryna
Możesz użyć świeżego soku z cytryny lub olejku z cytryny, ponieważ podobno poprawiają jakość i wzrost włosów. Olejek cytrynowy może pomóc w utrzymaniu zdrowej skóry głowy i przyspieszyć wzrost włosów. Nałóż świeży sok z cytryny na skórę głowy i włosy 15 minut przed umyciem szamponem. Możesz użyć olejku z cytryny rozcieńczonego w oleju nośnym jako maski do włosów.

7.Jajka

Jajka są często używane jako naturalna odżywka do zniszczonych włosów. Możemy je również stosować w celu stymulacji porostu włosów. Żółtka jaj są bogatym źródłem protein, które odbudowują zniszczone włosy.